Porównanie klientów poczty e-mail — Mozilla Thunderbird i Microsoft Outlook

thunderbird

Mozilla Thunderbird to szybki i darmowy klient poczty dla wielu przeglądarek, przeglądarka internetowa, czytnik wiadomości i menedżer treści, opracowany przez Mozilla Foundation. Projekt był początkowo wzorowany na tym z Firefox OS Mozilli. Firefox-OS został później zastąpiony Mozilla Thunderbird, jego bezpłatną wersją, w lipcu 2021. Od tego czasu trwają ulepszenia zarówno interfejsu użytkownika, jak i infrastruktury technicznej Thunderbirda. Obecnie dostępnych jest znacznie więcej funkcji niż wcześniej, a ten artykuł ma na celu przedstawienie szybkiego przeglądu tego, co jest w ofercie.

Na początek przyjrzyjmy się podstawom korzystania z Thunderbirda. Kiedy po raz pierwszy logujesz się do Thunderbirda, otrzymujesz pocztę jak zwykle, a następnie możesz tworzyć szablony, zarządzać hasłami, konfigurować skrzynki odbiorcze itp. Oprócz tych wszystkich czynności możesz również skonfigurować menu główne Thunderbirda, które zawiera wiele różnych skrótów klawiszowych i opcji menu. Dzięki temu przeglądanie jest bardziej uporządkowane i płynne, a praca w wielu różnych aplikacjach jest łatwiejsza. Na przykład istnieje wbudowana książka adresowa, która automatycznie dodaje e-maile i kontakty do głównego menu po zalogowaniu.

Możesz także skonfigurować Thunderbirda, aby automatycznie zarządzać zarówno głównym folderem poczty, jak i folderem skrzynki odbiorczej poczty e-mail. Następnie użyje określonego „folderu poczty” dla wiadomości e-mail, do których uzyskujesz dostęp z tego folderu, oraz „folderu skrzynki odbiorczej” dla wszystkich innych wiadomości e-mail. Jest to szczególnie przydatne, jeśli korzystasz z wielu serwerów pocztowych (na przykład Gmail i yahoo) i chcesz synchronizować foldery poczty e-mail na wielu serwerach pocztowych. Inną cechą Thunderbirda, o której warto wspomnieć, jest to, że umożliwia szybkie przenoszenie poczty między kontem e-mail a komputerem stacjonarnym. Jest to bardzo przydatne, jeśli często korzystasz z komputera stacjonarnego do przeglądania Internetu i nie chcesz mieć dużego obciążenia wyskakujących okienek, które zwykle zawierają załączniki do wiadomości e-mail.

Thunderbird umożliwia organizowanie wiadomości e-mail i innych elementów w folderach i oferuje dwa poziomy dostępu do folderów: „folder podstawowy” i „folder programisty”. Podstawowy folder ma nazwy „Skrzynka odbiorcza” i „Poczta-śmieci”, które są pustymi folderami. Folder programisty pozwala tworzyć foldery, zmieniać ich nazwy i usuwać elementy. Mając odpowiednie uprawnienia, możesz mieć pełną kontrolę nad plikami, które przechowujesz w tych folderach.

Oprócz tych ogólnych celów, mozilla Thunderbird została zaprojektowana z pomocą społeczności ekspertów, którzy nieustannie pracują nad ulepszaniem produktu, dodawaniem nowych funkcji, naprawianiem błędów i wdrażaniem ulepszeń bezpieczeństwa. Projekt Mozilla Thunderbird jest jednym z najaktywniej pracujących nad projektami open source na świecie. To sprawia, że ​​jest to bardzo stabilne oprogramowanie, które jest wolne od poważnych wad i które otrzymuje aktualizacje i nowe wersje bez naruszania kompatybilności. Jest to bardzo ważne zarówno dla klientów, jak i firm, które muszą korzystać z niezawodnego klienta poczty e-mail. Wielu użytkowników polega na swoim kliencie poczty e-mail Thunderbird, podczas gdy inni unikają go z powodu luk w zabezpieczeniach lub braku dodatkowych funkcji.

Korzystanie z mozilli Thunderbird ma wiele zalet. Opiera się na najnowszych standardach przeglądarek internetowych, dzięki czemu jest najlepszą aplikacją do przeglądania stron internetowych na rynku. Użytkownicy Firefoksa mogą być z tym zaznajomieni, ponieważ kod Mozilli jest praktycznie taki sam, jak ten używany przez Mozillę w przeglądarce Firefox. Użytkownicy Firefoksa mogą pobrać najnowszą wersję Thunderbirda ze strony Mozilli. Istnieje wiele dodatków Thunderbirda, które można zainstalować ze strony internetowej Mozilli, jeśli nie korzystasz z tej konkretnej funkcji klienta poczty e-mail typu open source. Ta funkcja daje możliwość uruchomienia Firefoksa na aktualnie posiadanym adresie e-mail.

Author: admin